Зараз я розповім, що таке веб-сайт, і які вони бувають. Також поговоримо про те, навіщо потрібен свій сайт і чи можна його створити безкоштовно.

Зміст:

Визначення
Види та пристрій
Навіщо потрібен власний сайт
Чи можна його безкоштовно створити

Визначення


Веб-сайт або скорочено сайт – це адреса в інтернеті, де публікується інформація. Вона може бути у вигляді тексту, фотографій, відео або того й іншого.

Інтернет – це збірка таких адрес. Скільки їх точно нікому не відомо. Адже будь-яка людина може додати у всесвітню мережу свій ресурс. І не один – хоч десять, хоч сто.

Утворено слово веб-сайт від англійського website. А скорочення сайту – від англійського site. Також це слово має синоніми: веб сторінка, інтернет ресурс, портал.

Все, що ви бачите в Інтернеті: читаєте, слухаєте, дивитесь – знаходиться на сайтах. Цим словом називаються і ресурси новин, і соціальні мережі, і навіть пошуков системи.

Види та пристрій


Сайти бувають комерційні та інформаційні.

Комерційні – це ті, через які можна замовити послуги чи товари:

  • Інтернет магазини;
  • Корпоративні;
  • Інтернет-каталоги;
  • Візитки;
  • Лендінги.

Інформаційні – ті, на яких публікують якусь безкоштовну інформацію:

  • Новинки;
  • Статейні;
  • Блоги;
  • Web-портали;
  • Онлайн кінотеатри.


До інформаційних також належать ресурси для спілкування: соціальні мережі, блоги, форуми.

Адреси


Кожен веб ресурс у мережі має свою назву, його унікальну адресу. Він називається url (урл). Ця адреса написана у верхній частині браузера – в адресному рядку.

Зазвичай у сайтів англійські адреси. І в кінці крапка з двома чи трьома літерами. Але бувають і назви.

Якщо після url стоїть slash і ще якийсь напис, то це вже адреса окремої сторінки.

Наприклад, ви читаєте цю статтю на сайті webfaza.com. Це його унікальна адреса в мережі, його URL. За цією адресою у будь-якої людини в інтернеті, не важливо, де вона живе, відкриється саме цей ресурс.

А ось те, що написано після адреси, – це назва конкретної сторінки. Тобто, ви зараз читаєте статтю «Що таке веб-сайт і навіщо він потрібен». І ця стаття знаходиться за адресою navishcho_potriben_sayt

Назва сторінки не має значення. Адже сторінок у кожного ресурсу може бути багато – сотні, а то й тисячі.

Сторінки


Будь-який веб-ресурс складається зі сторінок як журнал або книга. І ми його гортаємо – для цього клацаємо по розділах у меню, кнопках та гіперпосиланнях.

Інтернет-ресурс, на якому ви зараз перебуваєте, теж складається зі сторінок – статей. Загалом їх тут близько двохсот. Але бувають і менші ресурси. Наприклад, сайт комп’ютерного майстра, де лише чотири сторінки.

Але є й дуже великі ресурси – десь тисячі, мільйони сторінок. Це видання новин, соціальні мережі, пошукові системи.

На замітку. У технічному плані сайти складаються із системи управління (CMS), до якої додається контент: статті, картинки, товари та інше. Також для роботи веб-ресурсу потрібний домен та хостинг.

Навіщо потрібен власний сайт


Мотивів, якими люди заводять власні сайти, кілька. Одні хочуть заробити, інші – поділитись інформацією, треті – як щоденник. Але чи так вони потрібні? Спробуємо розібратися.

Інформаційний потрібен, якщо ви можете дати людям щось нове, чого ще немає в інтернеті. Але ви повинні бути готові витратити на нього багато часу та певну кількість грошей.

Такі проекти отримують відвідувачів переважно із пошукових систем. Тому насамперед потрібно орієнтуватися на ті сторінки, які вже є в google.

Введіть у пошуковик теми передбачуваних статей та вивчіть знайдені сайти. Якщо, дивлячись на них, ви зрозумієте, що не можете зробити краще, то не слід і братися.

Комерційний потрібен, якщо ви щось продаєте або надаєте якісь послуги. Тільки спочатку визначтеся, як люди дізнаватимуться про ваш ресурс. Розраховувати тільки на пошукові системи не варто:

  • Величезна конкуренція;
  • Перші рік-два ресурс погано показуватиметься за запитами;
  • Потрібно вміти оптимізувати веб-сайти під вимоги пошукових систем.

Якщо у вас є гроші, тоді турбуватися нема про що – є контекстна реклама та реклама в соцмережах. Також є спеціалісти, які її грамотно налаштують. Крім реклами, можна замовити комплекс заходів, спрямованих на просування сайту в пошукових системах (SEO).

Коли він дійсно необхідний


Для бізнесу. Йдеться не тільки про великі фірми – це може бути маленький магазинчик або перукарня.

Насамперед такий ресурс потрібен, щоб клієнт у будь-який момент міг отримати інформацію. Подивитися графік роботи, дізнатися адресу та телефон.

Там можна розмістити інші відомості: ціни, терміни виконання замовлення, умови доставки, знижки та акції. А ще можна додати фото, відгуки клієнтів.

Крім того, сайт для бізнесу – це ще й засіб для залучення нових клієнтів. Адже будь-яку адресу можна безкоштовно додати в Google та отримувати звідти відвідувачів.

Тільки не розраховуйте, що на нього одразу почнуть заходити люди з пошукових систем. Для цього має пройти певний час (зазвичай рік-два) та ресурс повинен бути правильно оформлений технічно (SEO).

Якщо у вас є творча професія. Власний проект потрібний представникам творчих професій: акторам, співакам, танцюристам, художникам, фотографам, письменникам. Це з одного боку резюме, з іншого – портфоліо.

Такий ресурс виконує одразу дві функції:

  • Утримує шанувальників;
  • Приваблює нових клієнтів/роботодавців.

Які проекти краще не робити

Соціальні мережі. В інтернеті і так багато соціальних мереж: для будівельників, художників, любителів котів тощо. Добиваються успіху їх одиниці, а більшість закривається протягом першого року існування.

Соцмережу складно розкрутити, складно утримати відвідувачів. Також у ній доведеться постійно щось доопрацьовувати, а для цього потрібно мати щонайменше кількох кваліфікованих спеціалістів.

Вже є YouTube, Facebook, Instagram, Pinterest, та інші. Чи зможете з ними тягатися?!

Сайти знайомств. Тут та сама ситуація, що й із соцмережами. Таких ресурсів багато, але великих лише кілька. Вони мають величезні оберти – конкурувати марно.

Розважальні. Якщо Ви вирішили відкрити кіно або музичний сайт, де розміщуватимете файли (музику, кліпи, фільми), то краще відразу відмовтеся від цієї витівки. Те саме стосується і ресурсів, де можна завантажити: книги, ігри, програми і т.д.

По-перше, розміщення таких файлів так чи інакше порушує авторські права. А по-друге, подібних сайтів ну просто темрява. І вмирають вони так само швидко, як і з’являються.

Особисті сторінки. Це такі сайти, де автор розповідає про себе, пише нотатки, публікує фотографії. Для цього зараз є соціальні мережі – вони простіші, зручніші та ефективніші.

Чи можна самому створити


Раніше, щоб зробити сайт, потрібно було вивчати мови програмування. Але зараз все куди простіше – пару кліків мишкою і ресурс готовий. Докладно про те, як створити сайт, я розповідав тут.

Але це стосується лише типових дрібних ресурсів: візиток, сайтів послуг, блогів. Якщо йдеться про складний проект, наприклад, про інтернет-магазин, то тут без допомоги фахівців не обійтися. І це не одного, а кілька людей:

  • Програміст;
  • Веб-дизайнер;
  • Сеошник;
  • Маркетолог;
  • Менеджер проекту.


Крім того, таким веб-ресурсом потрібно постійно займатися: додавати та видаляти товари, змінювати ціни, публікувати інформацію.

Щодо інформаційників. Якийсь час тому такі проекти люди робили для душі. Будь-яка людина могла створити ресурс, додати на нього статті та отримувати відвідувачів.

Але знайшлися хлопці, які навчилися на таких сайтах заробляти. За останні роки їх стало багато, і конкурувати з ними складно – треба багато знати та вміти. Як мінімум: правильно вибрати тему проекту, працювати із семантикою (пошуковими запитами), грамотно налаштувати сайт.

Якщо ви нічого з цього не вмієте, але дуже хочете запустити свій ресурс, рекомендую спочатку пройти навчання. Інакше ви ризикуєте витратити місяці, а то й роки даремно.

Receive the latest news in your email
Table of content
Related articles