Uniform Resource Locator перекладається як “унікальний покажчик ресурсу”, який є стандартним способом запису адрес в інтернеті. Будь-який url – єдиний та неповторний. Він є вказівкою веб-ресурсу або окремої його сторінки, яким її можна відкрити з будь-якої точки земної кулі.
URL (урл) – це унікальна адреса сторінки в інтернеті, за якою вона відкривається. Складається з букв, цифр та знаків без пробілів.
Як його дізнатися
Навіщо його взагалі знати? Наприклад, коли потрібно надіслати посилання на якусь статтю іншій людині. Або якщо хочеться поділитися чимось у соціальній мережі – заміткою, відеороликом. Адже власну (унікальну) адресу має все, що розміщується в інтернеті. Навіть у картинки чи запису в соцмережі.
Між іншим, посилання – це і є урл: довгий і не дуже зрозумілий напис, за яким відкривається якась інформація.
URL-сторінки сайту. Адреса певної сторінки написана вгорі браузера (програми для інтернету) – у верхньому рядку. Покажу на прикладі статті, яку ви зараз переглядаєте. Ось її урл:
Отже, текст, який ви читаєте зараз, доступний за посиланням: https://webfaza.com/shcho_take_url/
Даний урл можна відправити скайпом, опублікувати на своїй сторінці в соціальній мережі або ще десь. Для цього по ньому потрібно клацнути правою кнопкою миші та вибрати “Копіювати”.
А потім клацнути правою кнопкою миші туди, куди його потрібно додати і вибрати «Вставити».
Після відправки він стане звичайним посиланням, за яким відкриється ця сторінка.
URL-картки або зображення. Спочатку відкриваємо (збільшуємо) зображення – для цього просто клацаємо по ньому лівою кнопкою миші. Потім усередині натискаємо праву кнопку миші.
Тут є два варіанти. Можна скопіювати посилання на картинку через спеціальний пункт у меню або відкрити зображення у новій вкладці та скопіювати урл звідти – з верхнього рядка. Ну а далі так само: вставляємо це посилання куди треба і отруюємо.
Адреса відео. Клацаємо по відео правою кнопкою миші та вибираємо “Копіювати посилання на відео” або якийсь схожий пункт.
Ну, а далі вставляємо цей урл туди, куди нам треба. Наприклад, у віконце для друку повідомлення Facebook.
URL публікації у соціальній мережі
Буває, потрібно надіслати посилання на пост у соціальній мережі. Наприклад, ви натрапили на цікаву статтю в якійсь групі та хочете поділитися нею. У рамках самої соцмережі можна зробити репост. Але іноді треба переправити її комусь, хто там не зареєстрований.
У Facebook для цього потрібно відкрити запис, тобто клацнути по ньому лівою кнопкою мишки. Потім скопіювати урл з адресного рядка браузера.
Якщо урл не відкривається
Буває, при переході на посилання, потрібна сторінка не відкривається. Видається помилка 404, яка означає, що такої сторінки немає. Найчастіше це відбувається через те, що адреса була скопійована з помилкою. Зазвичай тому, що десь у ньому випадково поставлено прогалину.
Але буває, що сторінка не відкривається, оскільки її дійсно немає. Наприклад, якщо вона була видалена з сайту або в неї змінилася адреса.
Структура
Розберемося, з яких частин складається цей урл: https://webfaza.com/shcho_take_url/
https:// – протокол передачі. Також буває таким http:// та http://www. Або таким https://www.
webfaza.com – назва сайту, тобто його унікальна адреса в інтернеті.
shcho_take_url – унікальна назва сторінки, на якій ви знаходитесь у рамках цього сайту.